ДеТсКи_сВяТ_: )
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
ДеТсКи_сВяТ_: )

Добре дошли в най-готиния форум!
 
ИндексТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

 

 Свети Валентин

Go down 
5 posters
АвторСъобщение
jonityyy
Admin
jonityyy


Брой мнения : 140
Registration date : 25.08.2007

Свети Валентин Empty
ПисанеЗаглавие: Свети Валентин   Свети Валентин Icon_minitimeПет Фев 08, 2008 3:27 am

Амиии.......Тъй като аз имам рожден ден точно тогава реших да пусна и такава тема.......Малко за празника:



Свети Валентин е празник, който се празнува на 14 февруари. На тази дата влюбените изразяват любовта си един към друг, като изпращат поздравителни картички, бонбони или правят дарения на организации анонимно. Обичайно е да се подаряват цветя на Свети Валентин. Името на празника идва от един от двамата християнски мъченици, наречени Валентин, живели през трети век. Първоначално стар римокатолически празник, той започва да се свързва с романтичната любов през Средновековието.

На този ден още през 14 век започва да става традиция да се разменят любовни послания под формата на т. нар. валентинки. Съвременните символи на любовта сега са сърцето и образа на крилатия Купидон. През 19 век ръчно написаните послания биват заменени от масово произвежданите готови картички. АПК (Асоциацията за поздравителни картички) е изчислила, че всяка година се изпращат 1 милиард поздравителни картички, като така изостават по масовост само от коледните картички. Асоциацията също е изчислила, че жените купуват около 85% от всички валентинки.

През втората половина на 20 век в САЩ и други места по света установената практика на размяна на картички се разширява и се въвежда раздаването на подаръци, като при хетеросексуалните двойки това се прави обикновено от мъжа. Най-популярните подаръци са рози и шоколад. През 80-те, диамантената индустрия започва да насърчава Св. Валентин в неговото ориентиране към подаряване на бижута без примеси.

Когато двама влюбени вечерят на Св. Валентин, тяхната връзка често се счита за сериозна.

На този ден много хора се поздравяват с пожеланието „Честит Свети Валентин“, като това може да бъде казано от мъж на жена, но много рядко от мъж на мъж.


А сега тук можете да пускате мненията за празника! Чакаме........
Върнете се в началото Go down
https://gotini4kyyy.bulgarianforum.net
dei4ity
Admin
dei4ity


Брой мнения : 147
Registration date : 27.08.2007

Свети Валентин Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Свети Валентин   Свети Валентин Icon_minitimeПет Фев 08, 2008 12:23 pm

Много хора не одобряват този празник. Бил чужд,дрън-дрън. Какво по-хубаво от това да има празник на най-святото чувство? Някои разбират празника погрешно и казват "На тоя ден само ти се подмазват с някви подаръци, а пък попринцип хич не си правят труда да мислят да теб." Обаче аз не мисля, че подаръците са най-важното нещо. Важен е жеста и освен това ако другия те забравя през останалото време-не сте един за друг. На празника се подсещаш да направиш нещо мило за този до теб. Атмосферата е много приятна.......


Последната промяна е направена от dei4ity на Вто Апр 08, 2008 11:44 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
jorji
потребител
потребител
jorji


Брой мнения : 31
Registration date : 05.02.2008

Свети Валентин Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Свети Валентин   Свети Валентин Icon_minitimeСъб Фев 09, 2008 1:55 am

един мой приятел също е роден тогава и аз съм ЗА Свети Валентин
Върнете се в началото Go down
jonityyy
Admin
jonityyy


Брой мнения : 140
Registration date : 25.08.2007

Свети Валентин Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Свети Валентин   Свети Валентин Icon_minitimeВто Фев 12, 2008 3:10 am

Наистина празника е много хубав особено за тези които го празнуват, и тъй като аз имам рожден ден тогава празнувам!!!!!!!!!
Върнете се в началото Go down
https://gotini4kyyy.bulgarianforum.net
valy
безспирен
безспирен
valy


Брой мнения : 54
Registration date : 25.02.2008

Свети Валентин Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Свети Валентин   Свети Валентин Icon_minitimeПон Фев 25, 2008 11:21 am

Aми свърши отдавна...................
Върнете се в началото Go down
http://alexsp.forumi.bg
nikeajd
потребител
потребител



Брой мнения : 19
Registration date : 16.03.2008

Свети Валентин Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Свети Валентин   Свети Валентин Icon_minitimeСря Мар 19, 2008 1:20 pm

Аз също съм ЗА.Това е страхотен празник I love you . Но трябва да има с кого да го празнуваш Exclamation Crying or Very sad
Върнете се в началото Go down
http://www.nikeajd.piczo.com
Sponsored content





Свети Валентин Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Свети Валентин   Свети Валентин Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Свети Валентин
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
ДеТсКи_сВяТ_: ) :: ПрАзНиЦиТе-НоВо ВлЕз-
Идете на: